• Home
  • /
  • Reportáž
  • /
  • Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

Sedmnáctý Desperados Highjump ovládl američan Kyle Mitrione

V pátek 5. a v sobotu 6. srpna 2016 se v lomu v Hřiměždicích uskutečnil další ročník cliffdivingových závodů Desperados Highjump. Do lomu neváhaly dorazit tisícovky návštěvníků, kteří viděli světovou elitu ve skocích do vody z extrémních výšek. Po skončení závodů nechyběl doprovodný program společně s koncerty známých hudebních kapel. Zlatým hřebem akce se stala letecká show Martina Šonky.

Královskou disciplínu ve skoku do vody z 16 metrů ovládl letos v Hřiměždicích americký skokan Kyle Mitrione. Ten má za sebou několik startů v závodech světové serie a o svých kvalitách přesvědčil také před českým publikem. V závodě z platformy 12 metrů nad vodní hladinou kraloval Švýcar Andreas Hulliger, který je vítězem předchozích dvou ročníků Highjumpu. Nejlepším Čechem a vítězem českého mistrovství se stal mladý junior Denis Vantuch, kterého bude dobré do budoucna sledovat. Mezi juniorskou kategorií vyhrál Brit Aidan Heslop (14), jenž je podle odborníků jedním z největších talentů světové skokanské scény. Aidan se svým kolegou a také juniorem Owenem Weymouthem (17) na Highjumpu dokonce předvedli exhibiční skok z 27 metrů, což je jejich dosavadní výškové maximum. Ženskou kategorii na Highjumpu opanovala americká skokanka Genevieve Bradley. Ozdobobu celé akce byly exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, která stoupala až k 30 metrové výšce.

Večer a noc tradičně na Highjumpu patřila hudebním koncertům a divoké party. Na několika hudebních podiích vystoupily kapely Skyline, Prague Conspiracy, Ukradený ovoce, James Cole, Vladimir 518, Ting, Atavists a další.

I přes počáteční páteční nepřízeň počasí do žulového lomu v Hřiměždicích dorazilo několik tísícovek návštěvníků. Okolo páté hodiny odpolední v pátek déšť ustal a po zbytek konání akce již panovalo příjemné slunečné počasí. Veškerý avizovaný program tak proběhl beze změn a v plném rozsahu.

Fotky © Martin Kozák

Hashtag: #MyNejsmeFestival
Facebook: www.facebook.com/cliffdiving.eu
Facebook událost: www.facebook.com/events/648584895293342